KAMNIČANI V PLAY-OFF TRETJE SLOVENSKE TENIŠKE LIGE S PRVEGA MESTA

Kamnik, 28.5.2023 – Kljub porazu doma proti ekipi Trbovelj so se igralci Tenis kluba Kamnik s serijo zmag proti Mengšu, Radovljici in Kopru uvrstili v zaključno tekmovanje najboljših štirih ekip, ki nastopajo v 3. slovenski ligi za člane, v tako imenovani play-off.  V letošnji ligi je nastopilo deset ekip, ki so bile razdeljene na vzhodno in zahodno skupino, vse tekme pa so se igrale po sistemu 3+1 (trije dvoboji posamično in en dvoboj dvojic). Kamničani so igrali v skupini zahod, kjer so osvojili prvo mesto, v polfinalu play-offa pa se bodo pomerili z drugo uvrščeno ekipo vzhodne skupine, po vsej verjetnosti bo to ekipa Hoč. Za Kamničane so v celotnem poteku lige zaigrali Jakob Lah, Mark Svoljšak, Boštjan Repanšek in Uroš Brinovec, za ekipo pa so bili prijavljeni še Urban Čevka, Nejc Lemič, Janez Makovec, Aljaž Burja, Aleš Pogačar, Gregor Horvat in Patrick Popit. Prvi cilj je kljub šoku, ki se je zgodil tik pred začetkom lige, ko se je huje poškodoval drugi igralec ekipe Urban Čevka, torej izpolnjen, po besedah kapetana ekipe Kamnika Patricka Popita pa je drugi cilj, to je zmaga v prvi tekmi play-offa, ki že prinaša uvrstitev v drugo ligo, povsem realen. Morebitna zmaga v finalu play-offa tretje lige in s tem osvojitev pokala za prvo mesto, pa bi bila samo še »češnja na torti«.

Rezultati:

1. krog Kamnik Vs Trbovlje 2/2 (poraz zaradi manjšega števila dobljenih nizov)
  2. krog VTA Koper Vs Kamnik 1/3
  3. krog Kamnik Vs Mengeš 4/0