KAMNIŠKA TENIŠKA LIGA 2023 – SILOVIT ZAČETEK BOŠTJANA REPANŠKA

V letošnji Kamniški teniški ligi igra več kot 70 igralcev, ki so po starosti, znanju in spolu razdeljeni v devet različnih skupin, kvalitetno vodenje lige in kvalitetne tekme pa privabljajo igralce tudi iz drugih občin. Liga traja od maja do septembra, igralci pa v sezoni odigrajo 10 tekem. V elitni ligi, kjer igra 14  najboljših igralcev, je prvi favorit za končno zmago Boštjan Repanšek, ki mu je že na uvodu v novo sezono delo olajšal njegov soigralec v dvojicah Urban Čevka, ki se je med igranjem tekme prvega kroga poškodoval in letos žal ne bo več igral. Med tistimi, ki Repanška lahko ogrozijo, sta predvsem Mark Svoljšak in Luka Nickel Koželj. Medtem ko Svoljšak in Nickel Koželj še nista igrala, pa je Repanšek odigral že dve tekmi in obe gladko dobil. Najprej je s 6/1 in 6/0 premagal sicer vse boljšega najstnika Jakoba Laha, nato pa z enakim rezultatom še rutiniranega Žigo Šulina. Med igralci elitne lige je tudi ena igralka, Ana Lanišek v tako močni konkurenci sicer ne more poseči po prvem mestu, bo pa prav gotovo konkurenčna večini igralcev. V prvi ženski ligi je v vlogi prvega favorita lanska zmagovalka Katja Knez, tudi ona je ligo začela z dvema prepričljivima zmagama. Na fotografiji sta Žiga Šulin in Boštjan Repanšek.