Kamniški plavalci v prestolnici opozorili nase

Na kopališču Kodeljevo je 20. in 21. maja 2023, potekal 48. Mednarodni plavalni miting Pokal mesta Ljubljane 2023. Skupno je nastopilo 469 plavalk in plavalcev, 21 slovenskih in 9 klubov iz tujine. Za Plavalni klub Calcit Kamnik, pod vodstvom trenerjev Mihe Potočnika in Emila Tahirovića, je nastopilo štirinajst članov.

Nastopili so: Ana Avbelj, Maruša Kugler, Ema Matijaš, Laura Podgoršek, Živa Prašnikar, Tajda Spruk, Taja Vejnovič, Iza Videc, Nina Vrhovnik, Miha Justin, Mark Anej Lapuh, Liam Negodič, Gašper Stele in Matevž Vrhovnik.

Vsi plavalci Plavalnega kluba Calcit Kamnik so nastopili odlično, poleg doseženih osebnih rekordov in novih osvojenih norm za državno prvenstvo, so priplavali kar nekaj bleščečih odličij v posameznih kategorijah.

Gašper Stele je osvojil bronasto medaljo na 200 m prosto.

Laura Podgoršek je osvojila bronasto medaljo na 50 m delfin.

Iza Videc je osvojila bronasto medaljo na 400 m mešano.

Mark Anej Lapuh je osvojil bronasto medaljo na 100 m hrbtno.

Veseli smo dobrih uspehov. Njihova forma se konstantno dviguje. Napovedujejo dobre nastope do državnih prvenstev.

Z veliko nestrpnostjo pa pričakujemo tekmo na domačem bazenu 22. Mednarodni plavalni miting Veronika 2023, ki bo v soboto, 24. 6. 2023.

Čestitke vsem plavalkam in plavalcem ter obema trenerjema!

Matjaž Spruk

Foto: člani PKK