ANA LANIŠEK DRUGA NA ČLANSKEM DRŽAVNEM PRVENSTVU; KAMNIK, MESTO, KJER NASTAJAJO (IN IZGINJAJO) TENIŠKI BISERI

Kamnik, 14.5.2023 - Včeraj se je na teniških igriščih TK Branik v Mariboru končalo državno prvenstvo za člane in članice. Samo 17-letna Kamničanka Ana Lanišek se je uvrstila v finale, kjer je po hudem boju z 2/6, 6/2 in 5/7 izgubila proti prvi nosilki Petji Drame (ŽTK Maribor). Ana je po tako tesnem porazu prav gotovo kar malo razočarana, a gre za izjemen uspeh, primerljivega Kamničani niso dosegli že deset let. Tako dolgo je namreč od državnega prvenstva v Domžalah, ko sta se kar dva naša člana uvrstila v polfinale, to sta bila Boštjan Repanšek in Domen Korelc. V  zadnjih 20 letih smo Kamničani imeli celo serijo odličnih "teniških potencialov", ki pa so zaradi slabih pogojev za trening v kamniški občini, predvsem pozimi, praviloma odhajali v druge klube in tam bolj ali manj uspešno nadaljevali kariero. Preveč je imen, da bi jih naštevali, omenimo naj spet samo našo "triperesno deteljico" Anžeta Čevko, Miho Crnkoviča in Aleša Pogačarja: Grega Žemlja, ki je v svoji karieri na profesionalni ATP lestvici prišel med najboljših 50 igralcev na svetu, v pionirski konkurenci nikoli ni premagal niti enega od omenjene trojice. Ana pa je zadnja v vrsti Kamničanov, ki imajo sila slabe pogoje za trening, zato so takšni rezultati, kot jih dosega, vredni še toliko več. Zadnji čas je, da tudi kamniški tenisači dobimo ustrezne vadbene prostore za zimsko vadbo, močno upamo, da Ana, ki je res teniški biser, ne bo samo še ena od mnogih Kamničanov, ki bi lahko "posegli po zvezdah", a jim to ni uspelo....ne zaradi sebe. Na fotografiji sta Ana Lanišek (levo) in Petja Drame (desno).

Matjaž Pogačar

Fotografija: Arhiv Teniška zveza Slovenije