Odličen nastop Gašperja in Nika na mednarodnem daljinskem tekmovanju na 10 km Cro Cup Rtina 2022.

V absolutni konkurenci je Nik osvojil 6. mesto, Gašper pa 9. mesto.

kategoriji 16-19 let je prvo mesto osvojil Madžar Akos Hajagos, drugo Nik Peterlin in tretje Gašper Stele.

Prvo mesto je osvojil Italijan Matteo Furlan, drugi Avstralec Bailey Armstrong in tretji Madžar Krištof Rasovszky (olimpijski viceprvak iz Tokija).

Gašper in Nik sta bila povabljena, s strani organizatorja, na mednarodno daljinsko tekmovanje na 10 km Cro Cup Rtina 2022.

Organizator dogodka je Klub daljinskega plavanja „Donat“- Zadar. Sam dogodke je potekal v nedeljo, 18. 9. 2022.

TRACK CRO-CUP je tekmovanje v plavanju na odprtih vodah na dolge razdalje, poteka v majhni obmorski vasici Rtina, v občini Ražanac, blizu Paškega mostu, na poti proti Zadru – otok Pag ali avtocesta A1 (cestninska postaja Posedarje) – otok Pag.
Nahajajo se 8 km od centra Ražanca, 3 km od Paškega mostu, 20 km od Paga in 25 km iz Zadra.
Dolžina dirke je 10.000 metrov in se plava proti Paškemu mostu, nato proti Rtini-Miočići in nazaj (ravno plavanje). Tekmovanje se začne ob 9.00.

Gašperju in Niku iskreno čestitamo za odličen nastop.