• +386 (0)8 161 53 09

Neži pet naslovov državne prvakinje, Tymurju en naslov državnega prvaka

Sončen marčevski konec tedna 18.3.2023 in 19.3.2023 je bazen v Kranju gostil še zadnje zimsko državno prvenstvo na 25 m razdalji. Moštveno In posamično državno prvenstvo za mlajše dečke in mlajše deklice 2023.

Za uvrstitev na državno prvenstvo je potrebno odplavati normo za nastop. Za Plavalni klub Calcit Kamnik so natopili Neža Hren, Tina Klemen, Anna Losieva, Tymur Beshlyk, Žiga Kugler pod vodstvom trenerja Emila Tahirovića. Tian Majdič, Lan Mojsilović, Pavlin Zule ter Zoja Ivančič pa pod vodstvom trenerke Lare Seretin.

Neža Hren je osvojila kar pet naslovov državne prvakinje. In sicer v disciplinah: 50 m prosto, 100 m prosto, 200 m prosto, 100 m prsno in 100 m mešano. Osvojila je še naslov državne podprvakinje na 50 m prsno. Vsaka odplavana disciplina plavalcu prinese določeno število točk. In največje število zbranih točk na tem prvenstvu je imela prav tako Neža Hren.

Tymur Beshlyk je osvojil naslov državnega prvaka na 100 m delfin.

Bronasto medaljo so priplavali v štafeti 4x50 m mešano MIX v postavi Žiga Kugler, Neža Hren, Tymur Beshlyk in Tina Klemen.

Na prvenstvu podelijo tudi diplome za prva tri mesta v mlajšem letniku.

Tina Klemen je osvojila šest diplom za prvo mesto v mlajšem letniku. V disciplinah: 100 m prosto, 200 m prosto, 50 m delfin, 100 m delfin, 50 m hrbtno in 100 m mešano.

Anna Losieva je osvojila tri diplome za drugo mesto v mlajšem letniku. V disciplini 100 m prosto, 50 m delfin in 100 m hrbtno. Osvojila je tudi dve diplomi za tretje mesto, na 50 m prsno in 100 m mešano.

Tudi ostali trije plavalci Plavalnega kluba Calcit Kamnik so se odlično odrezali, saj so odplavali osebne rekorde. Lan Mojsilivić je osvojil 16. mesto na 50 m prsno, Pavlin Zule je osvojil 31. mesto na 200 m prsno in Tian Majdič prav tako z osebnim rekordom na 200 m prosto osvojil 55. mesto.

Mladi plavalci, veliki uspehi, naslovi državnih prvakov, zmage na tujih mednarodnih mitingih. Kaj več bi si lahko še želeli? Ampak, ko naštevamo te uspehe je vendarle potrebno tudi omeniti, da se ti naši plavalci in plavalke vsakodnevno vozijo v Radovljico na trening. In kljub temu jim šola ne dela težav. Zato je marsikatera predelana učna snov ali domača naloga narejena na avtobusu. Lahko si samo predstavljamo, kakšne uspehe bi ti otroci želi šele, če bi imeli pokrit bazen denimo v domači občini, kot je bilo že nič kolikokrat obljubljeno?!