Spoštovane kolesarke, spoštovani kolesarji,

zgodba Maratona Alpe se – pod okriljem Kolesarskega društva Alpe, zaključuje.

Čeprav je od prvega maratona minilo več kot 15 let, se organizatorji še danes radi spominjamo, kako smo 8. julija 2007 v zgodnjih jutranjih urah z nestrpnostjo čakali in ugibali, koliko kolesark in kolesarjev bo privabila trasa okoli Alp. Kar 347 se vas je takrat lotilo izziva.
Vsak maraton, ki je sledil, je bil zgodba zase. Hvala vsem, ki ste bili del te zgodbe in hvala, ker ste se prvo julijsko nedeljo z veseljem vračali pod veličastne Kamniško – Savinjske Alpe.
Ne dvomimo, da bo tudi letošnja sezona polna izzivov in užitkov na kolesu. Ko pa se boste spet odpravili na krog okoli Alp – morda ravno prvo julijsko nedeljo, naj vas vežejo lepi spomini na naš maraton – Maraton Alpe.