Kamniški plavalci udarno vstopili v junij

Prvi junijski konec tedna je bil za plavalni šport zelo pester in za plavalce plavalnega kluba Calcit
Kamnik zelo uspešen.

V petek, 3. 6. 2022 je Nik Peterlin pod mentorstvom trenerja Miha Potočnika, nastopil v
portugalskem Setubalu na Mladinskem evropskem prvenstvu v daljinskem plavanju. Nik ni zastopal le naš plavalni klub, temveč tudi slovensko plavalno reprezentanco. Nastopil je v disciplini 7500 m in v konkurenci 40 plavalcev iz 23 držav, osvojil odlično 10 mesto. Tekmovanje je potekalo v morju, katero je imelo le 17 stopinj. To je bila za Nika tudi prva takšna preizkušnja in prepričani smo, da ne zadnja.

V Kranju je v soboto in nedeljo, 4. 6 in 5. 6. 2022, potekalo Odprto prvenstvo Kranja "MM KRANJ"Nastopilo je 310 plavalk in plavalcev, iz 42 klubov in 10 držav. Prvo ime je bil zagotovo ameriški zvezdnik Michael Andrew, ki je trenutno eden najboljših ameriških plavalcev. V družbi odličnih slovenskih, Neže Klančar in Petra Johna Stevensa, katera sta tudi potnika za bližnje svetovno prvenstvo, se je pomerilo tudi 10 varovancev Mihe Potočnika iz Plavalnega Kluba Calcit Kamnik. Nastopili so: Ivana Lukan, Živa Prašnikar, Taja Vejnovič, Iza Videc, Andraž Cencelj, Miha Justin, Mark Anej Lapuh, Gašper Stele, Rok Vejnovič in Matevž Vrhovnik.
V tej elitni družbi je Ivana Lukan osvojila bronasto medaljo v disciplini 200 m prsno v absolutni
konkurenci. Prav tako pa je Gašper Stele v disciplini 800 m prosto osvojil tretje mesto in bronasto medaljo v absolutni konkurenci.

V soboto, 4. 6. 2022 je v Radovljici potekal Memorial Jožeta Rebca 2022. Na tekmovanju so nastopili tekmovalci 19 slovenskih klubov in tekmovalci iz tujine. Plavalni klub Calcit Kamnik je zastopalo 16 plavalk in plavalcev trenerja Emila Tahirovića in Lare Seretin. Tokrat je imela taktirko trenerka Lara Seretin. Nastopili so: Ana Avbelj, Neža Hren, Taja Klemen, Tina Klemen, Sofia Lazell, Anna Losieva, Laura Podgoršek, Tajda Spruk, Tita Šenk, Nina Vrhovnik, Tymur Beshlik, Žiga Rakar Keržič, Peter Lackovič, Tian Majdič, Liam Negodič in Nace Žen.
Vrhunskih rezultatov je bilo res veliko, tako da omenimo zgolj prva tri mesta.
V kategoriji mlajših deklic so v svojih skupinah osvojili:

• Neža Hren zlati medalji na 50 m prosto in 100 m delfin.
  • Taja Klemen srebro na 100 m hrbtno in bron na 200 m hrbtno in 200 m mešano.
  • Tina Klemen srebro na 50 m prosto, 50 m delfin, 100 m hrbtno ter bron na 100 m prsno.
  • Anna Losieva zlato na 100 m prsno in 50 m hrbtno, srebro na 100 m prosto in bron na 50 m prosto in 100 m hrbtno.
V kategoriji dečkov in deklic so v svojih skupinah osvojili:

• Laura Podgoršek zlato na 100 m prosto, 100 m delfin , 200 m mešano in srebro na 400 m mešano.
  • Nina Vrhovnik zlato na 200 m prosto, srebro na 50 m delfin in bron na 100 m delfin in 400 m prosto.
  • Liam Negodič zlato na 100 m prsno, srebro na 200 m prsno in 400 m mešano ter bron na 200 m mešano.
Tekmovalcem in trenerjem iskreno čestitamo in želimo čim boljše nastope na prihajajočih tekmah.

Matjaž Spruk

Foto: Člani PKK